W dniu 20 stycznia 2018 r. miałem okazję podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniu dietetycznym zorganizowanym przez FitMaker w Warszawie i zdobywając odpowiedni certyfikat.

Prowadzącymi szkolenie byli: Paweł Głuchowski - mistrz Europy w kulturystyce klasycznej, trener personalny i dietetyk, specjalista w temacie dietetyki klinicznej i sportowej, metodyki treningu siłowego, a także Marek Fischer - pasjonat sportu oraz dietetyki sportowej i klinicznej, specjalista m.in. od terapii nadwagi i otyłości, terapii niedowagi, żywienia sportowców.

Poruszane zagadnienia:
1. Redukcja - fakty i mity
2. Jak przeprowadzić dobrą redukcję od A do Z?
3. Suplementacja
4. IFYM
5. Układ nerwowy
6. Trening podczas redukcji
7. Metabolic Damage - "Załamanie metaboliczne"
8. Makroskładniki - jaki podział?
9. Redukcja od strony klinicznej.

 

Mądra redukcja -  Innowacyjne podejście (szkolenie) - zdjęcie 1 Mądra redukcja -  Innowacyjne podejście (szkolenie) - zdjęcie 2

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Zobacz również

O złych nawykach żywieniowych

Obserwując ludzi i ich zakupy, a także patrząc na jadłospisy dostrzegam sporo błędów żywieniowych, o których chciałbym wspomnieć.

80% osób w Polsce nie zwraca uwagi na to, co je, a 15% próbuje zmienić nawyki żywieniowe, chociaż nie do końca wie, którą drogą iść. Często nieświadomi tego co jedzą, wybierają produkty najtańsze, bo jak wiadomo Polacy to biedny naród. Ale jak trzeba kupić paczkę papierosów, kilka piw i zjeść na mieście, to nagle ich stać.

Więcej…

Jak odczytywać wyniki badań laboratoryjnych?

Prowadząc ankietę medyczną w klubie fitness, zadaję pytanie początkującym adeptom treningu, dotyczące wykonanych ostatnio kompleksowych badań. Niestety, w większości przypadków okazuje się, że tego typu badania były robione dawno temu lub wcale. Jeśli uzyskane wyniki sprzed kilku miesięcy mieściły się w zakresie normy, to lekarz powiedział jedno: jesteś zdrowy. Być może z psychologicznego punktu widzenia podejście takie byłoby dobre, jednak biorąc pod uwagę, że tym ludziom towarzyszy z reguły otyłość, brak snu, łaknienie słodkiego, zmęczenie lub senność, należy zastanowić się w czym tkwi przyczyna i im pomóc.

Więcej…

Trening funkcjonalny - crossfit a czynności dnia codziennego

Trening funkcjonalny to trening wykorzystujący aparat ruchu w podobny sposób, jak przy czynnościach życia codziennego.

Rozpatrzmy taki oto przykład, aktualny przed świętami - mycie okien i zawieszanie firanek.

Więcej…